Všechny příspěvky

Jak budovat svaly nebo pálit tuk

Budování svalů znamená zvedat železo, jíst spoustu jídla a hlavně bílkovin. Bílkoviny se musí přidávat do všeho. Do ovesný kaše, pudinku, palačinek, vody i zubní pasty. Redukce tuku naopak často znamená, že jíte fakt málo. Každý vaše jídlo je salát s kuřecím prsem sušším než Tutanchámonova mumie. A když zrovna nekrájíte zeleninu, nebo z přemíry vlákniny nesedíte na záchodě, tak samozřejmě jdete běhat.

Jak hubnout pomocí čokolády

“Počkat, počkat, počkat! Hubnout pomocí čokolády?! To má bejt vtip?”Chápu vaše zděšení, ale vydržte chvíli a uvidíte, že to rozhodně není nesmysl.

Jak naladit velikost porcí

Počítat kalorie s pomocí vážení jídla a pomocí kalorických tabulek je sice nejpřesnější způsob odhadu příjmu energie, ale taky hodně nepraktický. Jak odměřovat jídlo pomocí ruky.

Proč (alespoň chvíli) počítat kalorie

Proč je důležité řídit se daty a ne dojmy.

Jak na kalorický deficit

Pro redukci tukových zásob potřebujete udělat víceméně jen pár věcí. Které to jsou a jak na ně.

Jak na kocovinu

Nový rok je za dveřmi a čeká nás doba předsevzetí, ale než se k nim lidé dostanou, spousta z nich bude muset napřed vyřešit jeden zásadní problém: brutální kocovinu ze silvestrovských oslav. Co dělat, abyste zmírnili její následky?

Doplňky stravy, které mají smysl

Naprostá většina doplňků stravy je jen marketing a jejich účinnost podporuje jen velice málo vědeckých důkazů. Existuje ale pár výrobků, které se opravdu vyplatí. Které to jsou?

4 důvody, proč nezačínat po svátcích

Chcete se sebou začít něco dělat a nechváte to až na nový rok? Co se stane, když začnete se změnou teď místo až po svátcích?

Jak na sacharidy

Jaké zdroje sacharidů si vybírat a proč.

Jak na mléčné výrobky

Jíst či nejíst mléčné výrobky? Jaké a kolik?

4 návyky, které se vyplatí změnit

Tyhle čtyři návyky se vyplatí začít měnit ještě dnes.

Po čem se ve skutečnosti přibírá

Existují nějaké potraviny po kterých přiberete, nebo za nabírání může něco jíného?

10 zásad zdravého životního stylu

Přijde vám zdravý životní styl složitý? Ovládněte těchto 10 bodů a super postava pro vás bude samozřejmost. Kolik z nich ovládáte vy?

Přestaňte používat slovo hřích

Jídlo a hřích nejde dohromady. Proč a co použít místo něj?

Jím málo, ale nehubnu. Co s tím?

“Když budeš jíst málo, tvoje tělo se přepne do šetřícího režimu a přestane hubnout.” “Když budeš jíst moc málo, všechno, co sníš, se ti uloží rovnou do tuku!” Opravdu když budete jíst moc málo, přestanete hubnout, nebo dokonce ztloustnete? Má tělo něco jako “režim hladovění”? Co to je a kdy se do něj přepne?

Jak poladit snídani

Snídat nebo ne? Má tahle otázka smysl? Je snídaně nejdůležitější jídlo dne, nebo je to přežitek nutričního poradenství dvacátého století? Na kterou stranu se přiklonit? ‍ Čas čtení: 1 kafe

Pomoc, nevím, kde začít.

Než začnete shánět informace, vytvořte si na ně osobní filtr. Zjistěte, co jste ochotní dělat a nedělat, kolik na to máte ve skutečnosti času a jak by mohla vypadat strava, kterou jste ochotní jíst. Čas čtení: 5 minut

Kdo může za kila navíc a jak se jich zbavit jednou provždy

Kdo může za kila tuku navíc? Je to cukr, inzulin, lepek nebo něco jiného? Dá se kil navíc úspěšně zbavit pomocí diet? + Jednoduchá otázka, která ti pomůže zvýšit svojí šanci na trvalou změnu. Čas čtení: 15 minut

Nejlepší důvody proč cvičit (a hubnutí to není) 3. díl

Na jaká omezení narazíte při pokusu hubnout jen pomocí cvičení? Čas čtení: 5 minut

Nejlepší důvody proč cvičit (a hubnutí to není) 2. díl

Z čeho se skládá výdej energie? Jak moc ho ovlivňuje cvičení? Kolik ráno spálíte odkládáním budíku? A jak vám to všechno pomůže zhubnout? Čas čtení: 8 minut

Nejlepší důvody proč cvičit (a hubnutí to není) 1. díl

Proč je cvičení skvělá věc, ale nehodí se k hubnutí? Co se začne dít, když budete pravidelně cvičit? Co dělá Homer Simpson špatně a kde udělali soudruzi alchymisti chybu? Čas čtení: 4 minuty

Detoxmánia už ma zabíja

Očistné kůry neboli detoxy mají odstranit z těla vše škodlivé, nastartovat metabolismus, výlečit rakovinu, dát vám postavu bohyně, nastolit světový mír, udělat z vás rentiéra a neobejde se bez nich skoro žádná Hollywoodská hvězda. Pojďme se podívat na to, co vám dají ve skutečnosti. Čas čtení: 6 minut

Kdy je jedna minuta víc než jedna hodina

Spíte 8 hodin, v práci strávíte dalších 8-9 hodin, hodinu máte na oběd, hodinu koukáte na Hru o trůny, vaše děti chodí na hodinu angličtiny a minimálně hodinu čekáte pokaždé když si jdete pro balík na poštu. Je jedno, že to je ve skutečnosti asi 12 minut, vám to rozhodně vždy jako hodina připadá. Všechno je pohodlně organizované do hodinových bloků. Dobře se to počítá, vždyť jich je jen 24. Doba čtení: 5 minut

7 tipů, jak se vyhnout víkendové sabotáži

Celý týden svědomitě dodržujete nastavený plán a děláte věci, které jsou pro vás nové a často i nepříjemné. Cvičíte, to vás nebaví. Jíte polystyren místo chleba a čokoládu máte zamčenou v trezoru, protože každá “špatná” volba pro vás znamená osobní selhání. Pořád se hlídáte a obětujete momentální pohodu výměnou za vidinu nejistého budoucího úspěchu. A to vás vyčerpá…

Cukr nemůže za vaše pos...ý životy

Možná jste taky v poslední době propadli hysterii z cukru. Vůbec se vám nedivím, protože odevšad se na nás valí apokalyptické zprávy o tom, jak z cukru ztloustnete, rozežere vám mozek, stanete se na něm závislí a budete muset dát televizi do zastavárny, abyste měli na tatranky.

Novoroční předsevzetí která mají smysl

Statistika fitness novoročních předsevzetí je jasná. V lednu je problém se dostat do fitka a v březnu všude jen pusto prázdno. Problém těchto předsevzetí je, že většinou pracují s myšlenkou “všechno nebo nic”. Řeknete si “Prvního ledna začnu chodit do posilovny 4x v tejdnu a konečně pořádně makat.”

Jak se přes Vánoce nevykrmit jako vepř

Už se to blíží. Za pár dnů vám na stole začnou přistávat obří řízky, lavóry bramborového salátu, kila cukroví, basy piv a vaječňáky řácky obohacené rumem. Vánoční jídla chutnají skvěle a je velice jednoduché se jimi přejíst. Pojďte se podívat na tři jednoduché triky, které můžete letos vyzkoušet. Pomůžou vám přežít nápor kalorií a nestat se sádelníkem na nožičkách.

5 tipů jak nakupovat jídlo jako pán

Představte si, že je pátek odpoledne, od oběda v 11:30 jste nic nejedli a musíte jít nakoupit pro rodinu na celý víkend. Do toho jste minulý týden začali hubnout, protože léto je za dveřmi a chcete se cítit dobře v plavkách. Taková stresující situace je ideálním prostorem, kde udělat chyby při výběru potravin. V tomto článku si ukážeme, jak se těmto chybám vyhnout a zvládnout celý nákup v klidu a bez zbytečných komplikací.

Když trenéři moc koukají na filmy

Předtím než začneme, jen krátké vysvětlení. V článku používám slova kouč a trenér. Jsou vzájemně zaměnitelná a vztahují se na jakoukoliv osobu, které se svěříte do péče za účelem zlepšení nějaké části vašeho života ať už jde o sport, stravu nebo výkon v libovolném oboru. Pojďme na to.

Diety vs Návyky. Co funguje lépe?

Omezovat se, vynechávat jednotlivé nebo dokonce celé skupiny potravin, jíst méně, vůbec nejíst po šesté hodině, detoxikovat se štávami. Takhle to momentálně vypadá u většiny lidí, kteří chtějí zhubnout. Nekonečná restrikce, přísná pravidla a emocionální tresty za každou volbu, která nezapadá do plánu. Ani se nemůžeme divit, že se za takových podmínek většině lidí trvale zhubnout nepodaří.

Sexuální život ježků vám brání zhubnout

Informací je moc a čím víc jich máme, tím snadněji se zaměříme na nepodstatné detaily a hůře se nám rozhoduje, což může vést až k úplné neschopnosti udělat cokoliv. Ty správné informace už nejspíš máte, akorát je musíte umět správně použít. Soustřeďte se místo detailů na opravdu důležité oblasti, které budou mít největší vliv na vaše zdraví i vzhled.

Proč je pondělí nejhorší den, kdy začít něco dělat

Čekáni na nějaký ideální okamžik, třeba na pondělí, je jeden z nejběžnějších způsobů chování, když se snažíte odhodlat k něčemu, do čeho se vám nechce. Ať jsou to denní banality typu úklid domácnosti (já ho třeba nenávidím a pokaždé si najdu důvod, proč ho odložit), nebo náročnější a dlouhodobější úkoly týkající se zdraví jako třeba jíst víc zeleniny nebo začít cvičit.

5 důvodů proč NEchtít sestavit jídelníček

Sestavení jídelníčku, nebo stravovacího plánu na míru patří do základní nabídky výživových poradců. Za poplatek dostanete plán jídel na pár týdnů až měsíců a jdete domů. Na první pohled se může zdát, že se jedná o super službu, ale pojďme se podívat na několik důvodů, proč tato služba spíš škodí.

Očekávání vs Realita

Počítejte s tím, že věci nepůjdou vždy podle plánu a že pokrok není vždy lineární. Někdo vám může začít házet klacky pod nohy a vy to budete chtít vzdát. Někdy někde uděláte chybu, ale chyby jsou jen příležitosti poučit se. Občas se budete cítit fakt špatně, ale všechny špatné pocity jsou jen dočasné a káždá náročná situace jednou skončí. Nastavte si správně svoje očekávání a uspět bude mnohem snažší.

Co tedy jíst?

Je úplně přirozené hledat jednoduchá řešení a zkratky, které by nám bez námahy umožnily dosáhnout výsledků. Kdybychom žili v ideálním světě, napsal bych vám sem přesně co a kolik toho jíst a byl by konec článku. Bohužél v takovém světě nežijeme a na tuto zdánlivě jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď.

Tajemství úspěchu při změně postavy

Stalo se vám někdy, že jste si dali nový cíl, kterého se vám nakonec nepodařilo dosáhnout, protože jste byli naprosto zavaleni množstvím věcí, které bylo třeba dělat? Možná jste byli zaskočeni množstvím dostupných informací nebo jste zkusili dělat příliš mnoho úkolů najednou. Jestli je to i váš případ, čtěte dál. Ukážu vám velice účinný princip, který dramaticky zvýší vaše šance v budoucnu uspět.

Jezte pomalu a budete se cítit lépe

Asi si dokážete vybavit situaci, kdy jste v práci běhali ze schůze na schůzi a jídlo jste mezi nimi do sebe za tři minuty doslova naházeli, nebo když jste byli na cestě za klientem a v poklusu během telefonátu vdechli bagetu nebo nějaký podobný nesmysl. Asi vás nepřekvapí, když vám řeknu, že když sníte jídlo takhle rychle způsobí to pár problémů.

Zdravá strava není to, co čekáte

Myslíme si, že o stravě víme hodně. Čteme časopisy, blogy a bavíme se o ní s přáteli. Z těchto informací si pak dáme dohromady určitá pravidla toho, jak by zdravá strava měla vypadat. Co se ale stane, když se tuhle představu pokusíte převést do praxe? V tomto článku si představíme, jak vypadají nejčastější očekávání mimo realitu a jak je přizpůsobit normálnímu životu.

Kde začít, když chcete změnit svoje tělo

Jak by měly vypadat vaše první kroky na cestě za lepší postavou? Stačí chvíli hledat na internetu a narazíte na slogany radící co a jak jíst. Jenže pokud žijete v reálném světě, tak vám jsou slogany k ničemu. Slogany Vás mají pouze nalákat na cool myšlenku, ale neřeknou vám, kde a čím začít a vy nakonec budete frustrovaní a klidně se může stát, že to vzdáte, ještě dřív než opravdu začnete…